Implantoloģija

Zoba implants ir mūsdienīgs veids, kā aizstāt vienu trūkstošo zobu, vairākus zobus, zobu grupu un arī pie totāla zobu trūkuma – uz implantiem balstītu protēzi. Implants ir zoba saknes aizvietotājs, kas izgatavots no īpaši izturīga, viegla un bioloģiski saderīga materiāla (titāna, cirkonija vai to sakausējuma). Implants vizuāli atgādina nelielu skrūvīti, kuru ķirurģiski ievieto žokļa kaulā, uz kura pēc laika (kad implants ieaudzis) tiek piestiprināts mākslīgais zoba kronītis. Zobu implants funkcionāli un vizuāli atgādina dabisku zobu. Implantētu zobu no īsta zoba pacients vai līdzcilvēki nevarēs atšķirt, būs iegūts maksimāli estētisks rezultāts.

Implanta ievietošanas procedūra (implantācija) ir pacientam ātra un nesāpīga. Procedūra tiek veikta vietējā anestēzijā un tā ilgst 30-60 minūtes. Implanta ievietošanas procedūra ir tik saudzīga, ka to iespējams veikt jebkurā vecumā.

Procedūru klīnikā veic sertificēts implantologs, zobārsts – ķirurgs.

Sandent klīnika piedāvā trūkstošo zobu aizvietošanu ar zobu implantātiem, izvēloties pasaules vadošo ražotāju uzticamus implantus ar visaugstākiem veiksmes rādītājiem:

Implanti ieaug 98% gadījumu un var nevainojami kalpot visu mūžu (priekšnosacījums tam ir regulāras apskates un higiēna pie zobārsta). Būtiski ir saprast, ka maksimāli labam un ilglaicīgam rezultātam ir zaudētā zoba vai vairāku zobu aizstāšanu ar zobu implantiem neatlikt uz vēlāku laiku, bet ārstēšanu uzsākt pēc iespējas ātrāk! Tam ir vairāki iemesli: nesaņemot ierasto slodzi, žokļa kauls zaudētā zoba vietā sāk izzust, blakus esošie zobi sasvērsies uz zaudētā zoba tukšo vietu, starp zobiem izveidosies neglīta sprauga un izmainīsies sakodiens. Blakusefekti var būt galvas sāpes, smaida un pat sejas formas izmaiņas, ātrākas novecošanās pazīmes, apgrūtināta zobu tīrīšana, apgrūtināta ēšana un nevajadzīgs diskomforts.

Zobu implantiem ilgtermiņā ir vairāk priekšrocību, salīdzinot ar alternatīvām, tradicionālām zobu aizstāšanas metodēm: tiltveida zobu protēzi (“tiltiņš” – mākslīgā zobu kronīšu savienojums, kas tiek uzlikts uz blakus esošiem zobiem) un izņemamām platēm (klasisks risinājums pie vairāku vai visu zobu zaudēšanas). Zobu implanti fizioloģiski daudz piemērotāki cilvēka dabīgajai mutes dobuma struktūrai, ļaujot saglabāt dabīgajiem zobiem piemītošo estētisko izskatu un funkcionalitāti. Tomēr ārsti katru pacienta zobu un mutes situāciju izvērtē individuāli un pacientam tiek piedāvāts viņam tieši labākais risinājums.

Zobu implantu priekšrocības:

 • nav jāslīpē blakus esošie zobi, veselo zobu aizsarg emalja netiek bojāta, netiek samazināta zobu izturība un zobi netiek vājināti
 • pastāvīgs risinājums (aizstāj vairākus pagaidu risinājumus, kas ietaupa finanses)
 • dabiski noslogo žokļa kaulu (kā īstie zobi), nerodas kaula atrofija
 • neslogo blakus esošos zobus, nerodas pārāk liela slodze uz balsta zobiem (uz implantiem balstīts tilts)
 • uz divām titāna skrūvēm iespējams balstīt līdz pat četriem zobiem (uz implantiem balstīts tilts)
 • vizuāli maksimāli estētisks risinājums
 • ērta kopšana, zobu tīrīšana un diegošana
 • nav diskomforts ēdot, runājot, smaidot
 • neuzkrājas ēdiena atliekas
 • nepalielinās risks saslimt ar zobu slimībām, kariesu
 • nerodas gļotādu iekaisumi
 • sajūtās kā savs, īstais zobs
 • neizņemama restaurācija = nav svešķermeņa sajūta mutē
 • vieglāk un kvalitatīvāk iespējams atjaunot vairākus zobus
 • pasaulē progresīvākais zaudēto zobu atjaunošanas veids

Situācijās pie totāla zobu trūkuma progresīvāka alternatīva ir uz diviem vai četriem implantiem balstīta izņemama protēze, kas nodrošina fiksāciju un protēzes stabilitāti. Protēze ir tik stabila, ka var justies droši,  ikdienā nav jālieto protēžu līme, kā arī to ir ļoti ērti, viegli izņemt un ievietot atpakaļ. Uz implantiem balstīta restaurācija neradīs gļotādas iekaisumus, jo protēze balstās uz implantiem nevis uz gļotādas. Ar klasiskajām izņemamām platēm ir grūti sakošļāt cietu ēdienu, bet uz implantiem balstītu protēze neradīs nedz ēdiena košļāšanas diskomfortu, nedz arī psiholoģiskus diskomfortu.

Zoba implanta sistēmas sastāvdaļas

Zoba implantam ir vairākas sastāvdaļas, kuru formu un lielumu zobārsts īpaši piemeklē katram pacientam atbilstoši viņa žokļa kaulu, smaganu struktūrai, kā arī atbilstoši tam, kāda tipa zobu paredzēts aizstāt – priekšējo zobu, acu zobu, lielo, mazo dzerokli jeb sānu zobu.

 1. Titāna skrūve, kas tiek ieskrūvēta žokļa kaulā.Skrūve atbilstoši pacienta žokļa kaula struktūrai ir noteikta garuma, platuma, ar noteiktu vītņu skaitu un dziļumu. No ārpuses šī titāna skrūve ir speciāli apstrādāta, lai palielinātu saskares virsmu ar kaulu un tādējādi nodrošinātu zoba implanta saaugšanu ar kaulu (osseointegrācija). Šī procesa rezultātā tiek iegūts analogs zoba saknei, lai varētu veikt turpmāko zoba kroņa atjaunošanu.
 2. Smaganu formētājs.Noteiktas formas titāna skrūve, kas uz laiku tiek ievietota zoba implantā virs smaganu līmeņa ar mērķi izveidot estētisku smaganas formu ap zoba implantu tāpat kā ap dabīgajiem zobiem.
 3. Abatments.Zoba stumbriņa analogs. Pēc smaganu formētāja izņemšanas, abatments tiek ievietots un nostiprināts zoba implantā. Atkarībā no pacienta izvēles tiek ievietots metāliskais abatments vai cirkonija abatments. Metāliskā abatmenta priekšrocība ir salīdzinoši zemāka cena. Tas ir piemērots pacientiem ar biezu smaganu vai tajos gadījumos, ja zoba implantācija notiek mutes dobuma dziļumā. Savukārt, cirkonija abatments ir dārgāks, taču estētiskāks risinājums, ja tiek veikta priekšzobu implantācija, jo cirkonija abatments nespīd cauri plānai smaganai. Tas tiek lietots arī gadījumos, kad pacients plāno izmantot cirkonija zoba kroni.
 4. Zoba kronis.Atkarībā no pacienta izvēles tiek izgatavots metālkeramikas vai cirkonija kronis, kas tiek izvietots un nostiprināts uz abatmenta. Pēc izskata un funkcionalitātes zoba kronis ir identisks dabīgajam zobam.

Zobu implantācijas process

Zoba implantācijas process sastāv no diviem pamata posmiem. Pirmajā, ķirurģiskajā posmā, tiek veikta zoba implanta ievietošanas operācija un zoba implanta iedzīvināšana žokļa kaulā, kā arī smaganas noformēšana ap topošo zobu. Otrajā, protezēšanas posmā, tiek ņemts zobu nospiedums un izgatavots kronis. Zobu implantācijas procedūra notiek sterilos apstākļos zobārsta kabinetā, izmantojot vietējo anestēziju.

Cenas

Titāna zoba implants (Euroteknika)

700 EUR

Roxolid zoba implants (Straumann)

750 – 850 EUR

Implanta atsegšana

110 EUR

Sinus lifts (mākslīgā kaula pieaudzēšana)

no 700 EUR

Sedācija 1h

80 EUR

Metālkeramikas kronis uz implanta (cena atkarīga no implantu sistēmas)

680 – 900 EUR

Cirkonija kronis uz implanta (cena atkarīga no implantu sistēmas)

800- 1100 EUR

Piesaki vizīti!

Mēs ar Jums sazināsimies tuvākajā laikā, lai vienotos par vizītes dienu un laiku!

Sūtīt

Profilaktiskā zobu pārbaude

Aicinām pacientus uz regulāru (reizi gadā) zobu profilaktisko pārbaudi, jo laicīga iespējamo problēmu, kariesa konstatēšana un likvidēšana vēl tā sākumposmā ir labākais veids, lai izvairītos no sarežģītu zobārstniecības manipulāciju veikšanas.
Skatīt cenas

Zobu un mutes dobuma higiēna

Laba mutes dobuma higiēna un veselas smaganas nodrošina veselīgu smaidu. Klīnikā veicam profesionālu pilnu mutes dobuma un zobu higiēnu. Iesakām pacientiem mutes dobuma un zobu higiēnu veikt regulāri – reizi 6 mēnešos.
Skatīt cenas

Zobu labošana

Zobu labošana ir zobu caurumu labošanas procedūra, kurā zoba bojātā daļa tiek aizpildīta ar plombējamo materiālu, kas tiek piemērots katrai klīniskajai situācijai. Mēs izvēlamies maksimāli saudzējošas metodes, likvidējot tikai bojātos audus.
Skatīt cenas

Endodontija

Zobu sakņu kanālu ārstēšana tiek lietota, ja kariesa dēļ ir cietuši tā mīkstie audi – nervi un  asinsvadi, kas atrodas zoba kanālā. Endodontijas process tiek veikts, lai attīrītu zoba kanālus no baktērijām, zobs tiktu atjaunots un to nevajadzētu izraut.

Skatīt cenas

Ķirurģija

Mūsu personālam ir viss nepieciešamais, lai vajadzības gadījumā veiktu ķirurģiskas manipulācijas un zobu ekstrakciju tik komfortabli cik vien iespējams. Pie komplicētām ķirurģiskām manipulācijām mēs pieaicinām augsti kvalificētus speciālistus – ķirurgus.
Skatīt cenas

Implantoloģija

Zoba implants ir zoba saknes aizvietotājs, izgatavots no īpaši izturīga, viegla un bioloģiski saderīga materiāla. Klīnika saviem pacientiem piedāvā divu pasaules vadošo ražotāju implantus: Straumann (Šveice) un ETK (Francija). Implantoloģijas process tiek veikts klīnikā uz vietas.
Skatīt cenas

Zobu protezēšana

Mūsu ārsti ir specializējušies zobu protezēšanā. Zobu protezēšana palīdz gan funkcionāli, gan estētiski atjaunot zaudētu zobu vai tā daļu. Piedāvājam neizņemamās protēzes, izņemamās protēzes un protezēšanu uz implantiem.
Skatīt cenas

Zobu estētika un balināšana

Mēs varam palīdzēt Jums izskatīties labi un uzlabot Jūsu smaidu. Piedāvājam pārklājumus, presētā porcelāna pārklājumus, plāksnītes (venīrus) un zobu balināšanu mājas apstākļos un balināšanu klīnikā ar Philips ZOOM!.
Skatīt cenas

Kapes zobu aizsardzībai

Mēs rūpējamies par zobu griezējiem, piedāvājot nakts silikona kapes, kas izgatavotas individuāli pacientam. Zobu griešana ir aizvien izplatītāka problēma, kā sekas ir neatgriezenisks zobu nodilums. Sportistiem piedāvājam individuālas aizsargkapes.
Skatīt cenas

PRF

Jaunums! PRF (A-PRF un I-PRF) – asins plazmas aparāts, ko izmantojam zobārstniecībā, traumatoloģijā un sejas ādas uzlabošanā. Šis process nodrošina ilgtermiņa audu atjaunošanos un ādas reģenerēšanu bez blakus parādībām

Skatīt cenas

Ortodontiskās kapes

Ortodontiskās kapes ir alternatīva zobu breketēm, tikai estētiski pievilcīgā veidā un mazāk sāpīgi. Kapes ir nealerģiskas un elastīgas, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām – augstas izšķirtspējas 3D ortodontiskajiem printeriem.
Skatīt cenas

Bērnu zobārstniecība

Mums ir svarīga savu pacientu bērnu zobiņu veselību. Īpaša vērība ir jāpievērš bērna zobu higiēnai. Mazajiem pacientiem ir nepieciešama īpaša pieeja, tāpēc sadarbojamies ar bērna vecākiem, lai zobārsta apmeklējums būtu kā piedzīvojums.
Skatīt cenas